Trnava zdolala Michalovce 1:0 v 18.kole Niké ligy

18.12.2023 Celý región

Trnava 17. decembra (TASR) - Futbalisti Spartaka Trnava sa rozlúčili s rokom 2023 víťazstvom. Na domácej pôde zdolali v 18. kole Niké ligy Michalovce 1:0. O výsledku rozhodla posledná akcia prvého polčasu. Trnavčania rozvinuli akciu oproti brániacemu bloku hostí do ľavej strany, odkiaľ Azango spätnou prihrávkou našiel na osi pokutového územia Zeljkoviča a ten z prvej trafil po zemi k žrdi.

Červeno-čierni sa už pred zápasom rozlúčili s útočníkom Michalom Ďurišom, ktorý sa po hosťovaní vracia do Othellos Athienou, pri jeho striedaní v 76. minúte znel trnavským štadiónom ďakovný potlesk za hráčove výkony. Po zápase fanúšikovia skandovali jeho meno. Spartak prezimuje na treťom mieste tabuľky, Michalovciam patrí predposledná pozícia, v tejto sezóne ešte nevyhrali.

Niké liga – 18. kolo:

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 45. Zeljkovič, ŽK: Azango - Šimko, Karasiuk, rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Pacák, 2018 divákov

Spartak: Takáč – Procházka, Djurič, Kóša, Šulek – Zeljkovič – Ofori, Bukata (76. Paur), Bernát (67. Mikovič), Azango (84. Gorosito) – Ďuriš (76. Djuričin). Tréner: Gašparík.

Michalovce: Frelih – Šimko, Vaško, Bednár, Bahi – Karasiuk (46. Jeřábek), Shimamura, – Jánošík (74. Magda), Musák (40. Pavúk), Van Kessel - Marcin. Tréner: Struhár

Peter Struhár, tréner Michaloviec: „Do Trnavy sme išli s tým, že keby sa nám tu podarilo bodovať, bolo by to veľmi dobré. Boli sme si vedomí, že Trnava hrala ťažký zápas v Turecku, mala problémy rovnako ako my so zranenými hráčmi, určite aj unavenými. To sme chceli využiť. Náš vstup do zápasu nebol, ako sme si predstavovali. V týždni sme niečo nacvičovali, museli sme niečo zmeniť, lebo nám pre zranenie vypadli dvaja hráči, ďalší bol vykartovaný. Prvý polčas z našej strany nebol dobrý, Trnava mohla ísť hneď na začiatku do vedenia, čistý gól na hlave mal Michal Ďuriš. Prežili sme to. Potom sme trochu z tlaku vyšli, boli sme aj my nebezpeční, mali sme šancu Marcinom, trafili sme brvno. Nepadlo nám to tam, z protiútoku a ďalšieho útoku sme inkasovali po nie veľmi nebezpečnej situácii. Súper strelil gól z efektívneho priestoru streľby. Išli sme do šatne s jednogólovým mankom. V kabíne prišlo aj k tvrdším slovám, za druhý polčas chalanom ale chcem poďakovať, zlepšili sa. O veľkú šancu Marcina sme boli po zmene strán nebezpečnejší, ale Trnava dnes v globále zaslúžene vyhrala.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Spolu s realizačným tímom sme boli spokojní so vstupom do zápasu. Po veľkom zápase v Turecku prísť do ligového kolotoča, keď je v hľadisku minimum ľudí, nie je jednoduché nastaviť sa v hlavách. Chalani ukázali charakter, výborne prepli a druhý polčas bol viac-menej v našej réžii. Len… Hazardovali sme s výsledkom, mohli sme dať tri – štyri góly už v prvom polčase a keď také šance nepremeníte, väčšinou sa to vráti, súper vás v takýchto zápasoch obvykle potrestá. Chvalabohu trafili brvno. Mali sme tam potom protiútok na konci prvého dejstva, ktorý rozhodol o zápase. V druhom polčase už vyložené šance neboli, zbytočne sme to dramatizovali do konca, odchádzali nám sily, ale sme spokojní s troma bodmi, ktoré sme potrebovali. Získali sme o dva body viac ako minulý rok o takomto čase, hrali sme 33 zápasov. Zvládli sme to až nad očakávania, výsledkovo sme zvládali aj ligu. Sme na umiestnení, na ktorom sme chceli byť. Síce to bude v tejto sezóne veľmi ťažké, ale budeme sa biť o to, aby sme si zaslúžili Európu a umiestnenie aj do budúcej sezóny.“

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad DAC Dunajská Streda 2:1

Bratislava 17. decembra (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 18. kola Niké ligy nad DAC Dunajská Streda 2:1. Úradujúci majstri tak ukončili jesennú časť triumfom a prezimujú na čele tabuľky so sedembodovým náskokom pred MŠK Žilina.

Oba góly domácich strelil Marko Tolič. Po víťaznom preverovali rozhodcovia ofsajd, nakoniec však platil. Za vicemajstrov skóroval ako jediný Matej Trusa pred prestávkou, jeho tím sa však po prehre prepadol na piate miesto za Banskú Bystricu. Oba tímy majú rovnaký počet bodov, no Dukla disponuje lepšou bilanciou vzájomných zápasov (2:1, 0:0).

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (1:1)
Góly: 24. a 61. Tolič - 44. Trusa. Rozhodovali: Gemzický – Hancko, Jekkel. ŽK: Lovat, Kucka, Tolič - Kaša, Ramadan

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (67. Pauschek) - Kucka, Tolič (85. Kankava), Savvidis - Barseghjan, Čavrič (90.+3. Kašia), Zmrhal (46. Strelec)

DAC: Popovič - Pinto (63. Niarchos), Kaša, Brunetti, Mendez - Dimun, Čermák (56. Ramadan), Vitalis (76. Herc) - Gruszkowski, Trusa (76. Redzic), Andzouana

hlasy po zápase /zdroj: ŠK Slovan Bratislava/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Dobrý ligový zápas v dobrom tempe. Vážim si toto víťazstvo, pretože do predošlého duelu sme dali všetky sily. Starších a skúpenejších hráčov som nechal oddýchnuť. Dunasjká Streda má stále dobré mužstvo, trocha nás prekvapila rozostavením, no boli sme šťastnejší aj lepší tím. Máme náskok sedem bodov, ale to nič neznemená, po zime nás čakajú ešte ťažké zápasy.

Xisco Munoz, tréner DAC: "Oba tímy sa snažili hrať dobrý futbal, bola tam vysoká intenzita. My sme išli od zápasu s päťčlennou defenzívnou líniou, to sme v polčase zmenili a chceli sme viac útočiť. Mali sme nejaké šance, no nemali sme šťastie na VAR. Gratulujeme domácim, majú dobré mužstvo i trénera. My vieme, že sa potrebujeme zlepšiť a myslím si, že to bol dobrý zápas z oboch strán."